„Małżeństwo, jakie jest, a jakie być powinno” – spotkanie dla małżeństw – 24.04.2013

Spotkanie to stanowi kontynuację cyklu wykładów prowadzonych przez panią Ilonę Hajewską (sędzinę, mediatora rodzinnego) na temat relacji małżeńskich. Tym razem prowadząca skoncentrowała się na głównych powodach konfliktów we współczesnych rodzinach, a są nimi, jak się okazuje, cechy charakteru dominujące wśród współmałżonków, takie jak: egoizm, bezmyślny krytycyzm, potępienie, brak troski, urazy, narzekanie, niesłuchanie drugiej strony, brak rozmów, napady złego humoru (częstą przyczyną bywają zranienia we wcześniejszym okresie życia).

Małżeństwa, w których występuje ostra konfrontacja, są związkami najczęściej nieudanymi. Wykładowczyni odniosła się również do biblijnych postaci, które doświadczyły w rodzinie braku zrozumienia i akceptacji. Okazuje się, że najwięcej krzywdy doznajemy od najbliższych. Tak było w życiu Józefa, Dawida czy nawet Jezusa, i tak bywa w życiu wielu współczesnych ludzi. 

Po wykładzie był czas, aby przedyskutować omawiany temat, porozmawiać i po prostu przy kawie, herbacie, kanapkach i cieście spędzić ze sobą miłe chwile. Nie zabrakło też wspólnego  śpiewu, w którym  poprowadził Przemek Sztwiertnia. 

 

Marzena Brózda

 

 

 

slowo.pl

slowo.pl Słowo Dnia

Codziennie werset z Pisma Świętego